top of page
  • prostoz autu

MŚ Elity w hokeju zakończone

Zakończyły się MŚ Elity w hokeju na lodzie. Gospodzarze , druzyna Finlandii potwierdziła swą dominację w tym sezonie na hokejowych arenach- w lutym zdobyli Mistrzostwo Olimpijskie w Pekinie, dzisiaj w finale MŚ Elity pokonali w dogrywce drużynę Kanady 4÷3, rewelacyjny mecz rozegrał Mikael Granlund, zdobywca 2 bramek oraz asysty przy "zlotym golu" Maninena. W popołudniowym meczu o brązowy medal, po 10 latach przysłowiowej posuchy, nasi południowi sąsiedzi, reprezentacja Czech zwyciężyła z reprezentacją USA 8÷4, a hattricka ustrzelił w tym spotkaniu #88DavidPastrnak zawodnik Boston Bruins.

Niestety Dyrektoriat IIHF nie ogłosił kto został nagrodzony MVP, ani pierwszej piatki AllStrars tegorocznych MŚ Elity. Podsumowując. Powoli nadciągają hokejowe wakacje, jeszcze kilkanaście dni i sezon zakończy się wielkimi finałem Pucharu Stanleya, hokeisci udadzą się na 2-3 tygodniowe wakacje, by rozpocząć przygotowania do kolejnego sezonu 2022/2023.